A támadó középpályás a világbajnokságon lett igazán sztár, a fiatal játékos jelenleg még a Monacóban játszik, de a nyáron akár klubot is válthat.
A Guardiannak beszélt Rodriguez arról, hogy már korábban is elárulta, szeretne egy napon a spanyol bajnokságban játszani. Az ok is igen egyszerű, technikásabb játékra ad lehetőséget a spanyol pontvadászat, többet lehet a labdát birtokolnia egy játékosnak.
Az angol bajnokságban a fizikai harcoknak sokkal nagyobb szerepe van, mint a spanyolban.
Rodriguez viszont jelenleg a válogatottra és a világbajnokságra koncentrál. Ő jelen pillanatban a Monaco játékosa, de élvezi a brazíliai világbajnokságot, ahol fantasztikus tapasztalatokkal gazdagodik.