Olaszország - Japán 4:3

Elképesztő mérkőzést hozott az olasz - japán párharc. Az olaszok kétgólos hátrányból tudtak felállni és fordítani. A győzelemmel továbbjutottak, akár a brazilok.

0:1 - A 21. percben Honda a bal alsóba lőtte a labdát a tizenegyesből

0:2 - A 33. percben szerencsétlenkedtek egyet az olasz védők, Kagawa elé került a labda és félfordulatból a bal alsóba bombázott

1:2 - A 41. percben a jobbról elvégzett szögletből beteker labdát fejelte az ötösről De Rossi a hálóba. Visszajöttek a mérkőzésbe az olaszok

2:2 - Uchida csúszott be az 50. percben szerencsétlenül és pattant a lábáról a hálóba.

3:2 - Az 52. percben Balotelli büntetőt lőhetett és azt nem szokott sűrűn hibázni... a labda a jobb alsóban kötött ki.

3:3 - A 69. percben Okozaki fejelte be öt méterről a jobbról, szabadrúgásból betekert labdát a kapuba.

4:3 - A 86. percben gyönyörű támadás végén szerzett gólt Giovinco. De Rossi indította a tizenhatos jobb oldalán érkező Marchisiót, aki középre adott az ötösre érkező Ciovincónak.

OLASZORSZÁG: Buffon - Maggio, Chiellini, De Sciglio, Aquilani, Balotelli, Barzagli, De Rossi, Montolivo, Pirlo, Giaccherini

JAPÁN: Kawashima - Honda, Nagatomo, Uchida, Endo, Okazaki, Kagawa, Konno, Hasebe, Maeda, Yoshida