Marco Rossi marad a szövetségi kapitány

Marco Rossi marad továbbra is a magyar válogatott szövetségi kapitánya

 

Kedden ülésezett a Magyar Labdarúgó Szövetség vezető testülete, és többek között meghallgatták Marco Rossi beszámolóját is.

 

A magyar válogatott az utolsó pillanatokban bekapott gólnak köszönhetően bukta el a lehetőséget a pótselejtezőre, így újabb sikertelen világbajnoki selejtezőn van túl a válogatott. A mérkőzés után, és egy ilyen helyzetben mindig felmerül, hogy folytassa-e a regnáló szövetségi kapitány, még akkor is, ha élő szerződése van. Ezért is várták sokan kiemelt figyelemmel a keddi ülést.

Csányi Sándor az MLSZ elnöke a megbeszélés után az alábbiakat nyilatkozta az mlsz.hu-nak:

– Marco Rossi már több mint hét éve irányítja a magyar válogatottat, ismerjük képességeit, tisztában vagyunk az értékeivel. Látjuk, hogyan kezeli a rutinos játékosokat, építi be a fiatalokat és fedezi fel a jó formában játszó labdarúgókat, hiszen jól ismeri a hazai és nemzetközi mezőnyt.

- Hiszünk benne, hogy képes újra megteremteni a pályán az utolsó pillanatig tartó küzdést és figyelmet, amely feltétele a sikeres nemzetközi szereplésnek. Már a következő időszakban is azt várjuk a csapattól és a stábtól, hogy ezt viszontlássuk a teljesítményben. Ez a megújulás nem képzelhető el az elmúlt időszak önkritikus elemzése nélkül, amelyet a kapitány ma megtett az elnökség előtt.