A Liverpool az utolsó pillanatokban szerződtette Arthur Melót a Juventustól
A középpályások sérülése miatt hirtelen játékost kellett igazolnia a Liverpoolnak, Arthur Melo lett a befutó, aki a Juventustól érkezik kölcsönbe a Vörösökhöz.
A Liverpool és a Juventus megállapodott egymással az idény végéig tartó kölcsönadásban. Úgy tudni, vételi opció nem szerepel a szerződésben.
A Liverpoolnak azért kellett középpályást igazolnia, mert több játékosa is kidőlt sérülés miatt, így Thiago Alcantara, Jordan Henderson, Naby Keita és Alex Oxlade-Chamberlain is sérülés miatt nem bevethető.
A brazil válogatott középpályás a 2018-ban érkezett a Gremiotól a Barcelonához. A katalánoknál két idény alatt 72 mérkőzésen négy gólt szerzett. 2020-ban igazolt a Juventushoz, öt évre írt alá a torinói klubhoz. Az utóbbi két idényben 62 mérkőzésen kapott lehetőséget az olaszoktól.