A Barcelona bejelentette Kessie és Christensen szerződtetését
A Barcelona hivatalosan is leigazolta Franck Kessiét és Andreas Christensent. Mind a ketten lejáró szerződésű játékosként érkeztek a katalánokhoz.
A Barcelona előbb Kessie, majd Christensen szerződtetését jelentette be a hétfői nap során.
Kessie 2026. június 30-ig szóló szerződést kötött a Barcelonával, 500 millió euró a kivásárlási ára. A középpályás a Milantól érkezett, nem hosszabbított az olasz klubbal, így nem kellett érte átigazolási pénzt fizetni.
Kessiét július 6-án szerdán mutatja be a klub, 11 órakor aláírja a szerződést, 11:30-kor már az új mezében lesz látható, 12:15-től pedig sajtótájékoztatót tart.
Christensen szintén 2026. június 30-ig szóló szerződést kötött. A védő kivásárlási ára szintén 500 millió euró. A védő szerződése lejárt a Chelseanél, így ő is ingyen igazolható játékosként érkezik a Barcelonához.
Christensent július 7-én mutatja be a klub, 12 órakor aláírja a szerződést, 12:30-kor az új mezben lesz látható és átesik az ilyenkor szokásos fotózáson, majd 13:15-kor kezdődik a sajtótájékoztató.