A Premier League klubjai nem igazolhatnak idény közben Oroszországból vagy Ukrajnából

A Premier League klubok nem igazolhatnak rövid távú szerződéssel az orosz, vagy az ukrán bajnokságból

 

A Premier League nem engedi meg a klubjainak, hogy rövidtávú szerződés keretében játékosokat igazoljanak Ukrajnából vagy Oroszországból.

 

Oroszország Ukrajna elleni inváziója miatt mind a két ország bajnoksága félbeszakadt. A FIFA és az UEFA közös döntést hozott márciusban, amely lehetővé teszi a két ország szövetségeihez tartozó klubok és játékosaik közötti szerződések felfüggesztését.

Ebből az következik, hogy a két ország csapatainak játékosai rövid távú, június 30-ig szóló szerződéssel csatlakozhatnak már európai klubokhoz, annak ellenére, hogy már lezárultak az átigazolási időszakok.

A Premier League viszont úgy döntött, hogy a klubjaik nem használhatják ezt a lehetőséget. Bár érdemes megjegyezni, hogy a PL legtöbb csapatánál beteltek a helyek, amúgy sem regisztrálhatnának újabb játékosokat.

A Sky értesülése szerint a top bajnokságok közül Olaszország és Németország is hasonlóan dönt, míg a La Liga esetében elképzelhető, hogy nem zárják ki ezt a lehetőséget.