Ferencváros - Barcelona 0-3 Fél óra elég volt a katalánoknak

Az első félidő elejét nagyon megnyomta a Barcelona, otthon kapott ki a Fradi

A párharc esélyese természetesen a Barcelona volt, és nem is vették félvállról a mérkőzést, annak ellenére, hogy Messi, Ter Stegen és Coutinho el sem utazott a mérkőzésre. Sőt, azok, akik lehetőséget kaptak a kezdőben, bizonyítani akartak.

A mérkőzés első fél órájában lényegében kereste a labdát a Ferencváros, a hazaiak nem tudtak kijönni szinte a saját térfelükről, gyakori kép volt, hogy Neto kapuson kívül, minden Barcelona játékos a Fradi térfelén volt.

A 14. percben Jordi Alba futott el a bal szélen, az ötösre belőtt labdáját Griezmann sarokkal húzta be a kapuba. (0-1)

A 20. percben Dembélé gyorsított fel a bal szélen, az ötösre belőtt labdáját Braithwaite becsúszva lőtte a kapuba (0-2)

A 28. percben Dembélé lőtt a kapuba a Braithwaite elleni szabálytalankodás miatt megítélt büntetőből. (0-3)

A második félidőre Jordi Alba és Busquets sem jött már ki, majd Griezmann, Lenglet és Braithwaite is pihenőt kapott. Közben egyre több helyzetet tudott kialakítani a Fradi, Baturina fejesénél is védenie kellett Netónak, de volt lehetősége a szépítésre Maknak is.

Az is tény, hogy a hajrában növelhette volna az előnyét a Barcelona, de Dembélé két helyzetben is rosszul döntött, vagy Pjanic távoli löketén volt rajta Dibusz.

A csoport másik mérkőzésén a Juventus szintén 3-0-ra nyert, a Dinamo Kijev volt a szenvedő fél