Szoros mérkőzésen nyert a Barcelona a Betis otthonában

A Betis kétszer is vezetett, de végül a Barcelona nyert, Messi három gólpasszt osztott ki

A La Liga 23. fordulójának záró mérkőzésén a Betis fogadta a Barcelonát, abban a tudatban, hogy a Sevilla kikapott, míg a Real Madrid nyert a fordulóban.

A Betis gyorsan megszerezte a vezetést, a 6. percben Canales értékesítette a büntetőjét, a labda a jobb sarokba ment, Ter Stegen pedig balra vetődött.

Három perccel később Messi emelt a védők mögé érkező De Jongnak, aki futtában mellel átvette, majd ötről a kapuba lőtt.

A 26. percben Fekirt nem támadta meg senki, a tizenhatosra érve, kilőtte a bal alsót.

De a félidő ráadásában, Messi szabadrúgásból tekert a kapu elé, Busquets vette át nyolc méterre a labdát és estében a kapuba lőtt.

A 72. percben Messi végezhetett el egy újabb szabadrúgást, megint a középpálya közepéről, a 11-es pontra ívelt labdát Lenglet fejelte a kapu jobb oldalába.

Négy perccel később Fekir kidumált magának egy második sárgát, három perccel később pedig Lenglet szabálytalankodott újra sárgát érően, így 10-10 emberrel fejezték be a mérkőzést a csapatok, de több gólt már nem láthattunk.