A Manchester City nyerte a Liverpool elleni Community Shieldet

Az angol szuperkupát a Manchester City nyerte büntetőkkel

A rendes játékidő 1-1-re végződött, büntetőkkel nyerte a szuperkupát a Manchester City a Liverpool ellen

A 12. percben a Manchester City szerezte meg a vezetést, David Silva nagyszerű mozdulattal húzta az ötösre Sterling elé a labdát, aki közelről megszerezte a vezetést a bajnoki címvédőnek. A City vezetést szerzett ugyan, de Sané sérülése miatt változtatni kellett Guardiolának.

Az 57. percben Van Dijk a szögletből érkező labdát húzta a felső lécre, a gólvonalra pattant a labda, elmaradt az egyenlítés.

A 77. percben viszont jött az egyenlítés, a szabadrúgásból beívelt labdát Van Dijk emelte vissza az ötösre, Matip pedig a kapuba fejelt. (1-1)

A 90+2. percben a győzelmet is megszerezhette volna a Liverpool, Salah fejese már túljutott a kapuson, de Kyle Walker a gólvonal előtt akrobatikus mozdulattal húzta ki a labdát, megmentve a Cityt a vereségtől.

A büntetőket a Manchester City lőtte jobban, 5-4-re nyerték a büntetőpárbajt a manchesteriek. A Liverpoolnál Wijnaldum hibázott a második körben.