Bajnokok Ligája döntő: Tottenham - Liverpool 0-2

Bajnokok Ligája döntő, Tottenham - Liverpool
A Liverpool a tavaly elveszített döntő után nem hibázott, megnyerte a Bajnokok Ligája döntőkben még rutintalannak számító Tottenham ellen a trófeát

A Liverpool a tavaly elvesztett döntő után biztosra ment. Egy szerencsés korai gól és az eredmény őrzése végül megérdemelt győzelmet hozott a Tottenham ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA, DÖNTŐ

2019.06.01., SZOMBAT 21:00

Helyszín: Estadio Metropolitano, Madrid

TOTTENHAM - LIVERPOOL 0-2

gólszerzők: Salah 2 (11-es), Origi 87

A 25. másodpercben Mané beadásába ért bele mellkassal Sissoko, de onnan a felkarjára pattant a labda, a játékvezető büntetőt adott. Kicsit kemény ítélet volt, Salah viszont élt a lehetőséggel és erővel a kapuba bombázott a második percben. (0-1)

A gól rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Ugyan a Tottenham nyomott és többet birtokolta a labdát, a Liverpool taktikusan játszott és nem futotta túl magát egyik játékos sem. Inkább védekeztek, de azt igen hatékonyan, hiszen lövés sem érte az első félidőben Alisson kapuját.

A második félidőre jobban nyomott a Tottenham, de igazán erős lövés nem érte a liverpooli kaput, bár azért Alissonnak több bravúrt is be kellett mutatnia.

Aztán egy feleslegesen szögletre mentett labda utáni, védelmi szerencsétlenkedés után, a csereként pályára lépő Origi lőtte ki a bal alsót és ezzel eldöntötte a döntőt.

Az öt perces hosszabbításban volt ugyan tottenhami lehetőség, de a Liverpool lehozta kapott gól nélkül a döntőt. A nagyobb Bajnokok Ligája döntő rutinnal rendelkező Liverpool megérdemelten nyerte meg a trófeát.

Még akkor is, ha nem ez volt minden idők legjobb döntője.