A Valencia legyőzte a Barcelonát a spanyol kupa döntőjében

Messi gólja csak a szépítésre volt elegendő, a Valencia nyerte a spanyol kupát

gólszerzők: Messi 73 ill., Gameiro 21, Rodrigo 33

Cillessen - Semedo (Malcom 46), Piqué, Lenglet, Alba - Sergi Roberto, Rakitic (Alena 76), Busquets, Arthur (Vidal 46), Coutinho - Messi

Valencia

Doménech - Wass, Garay, Gabriel, Gayá - Soler, Parejo (Kondogbia 65), Coquelin, Guedes - Rodrigo (Diakhaby 88), Gameiro (Piccini 72)

Gólok:

A 21. percben szerezte meg Gameiro révén a vezetést a Valencia. Szép labdajáratás uátn, Gayá tette vissza a tizenhatos vonalára balról a labdát, Gameiro átvette és a kapu bal oldalába zúdította a labdát tizennégy méterről (0-1)

A 33. percben a Valencia a kapusától kezdte felépíteni a támadást, majd Soler indult meg a jobb szélen, az erővel belőtt labdát pedig Rodrigo fejelte a kapu torkából a kapuba (0-2)

A 73. percben Malcom végezte el jobbról a szögletet, Lenglet fejese a bal kapufán csattant, a kipattanóra Messi csapott le és lőtt a hálóba (1-2)

A Barcelonának idén nem sikerült a duplázás, vagyis a bajnokság mellett a kupát is elhódítani. A Valencia nyerte a spanyol kupát!