Európa Liga döntő: Chelsea - Arsenal 4-1

Európa Liga döntő
Az Európa Liga döntőjének Azerbajdzsán ad otthont és a bakui Olimpiai Stadion

A Chelsea a második félidőben megrázta magát és 4-1-es győzelmet aratott az Arsenal elleni Európa Liga döntőben

Az első félidőben nem született gól, a másodikban viszont ötöt is láthattunk. A Chelsea meglepően nagy gólkülönbséggel nyerte a döntőt, főleg az első félidei játék alapján nem volt várható az öt gól a mérkőzésen.

EURÓPA LIGA, DÖNTŐ

2019.05.29., Szerda 21:00

CHELSEA - ARSENAL 4-1

gólszerzők: Giroud 49, Pedro 60, Hazard 65 (11-es), 72 ill., Iwobi 69

Kezdősorok

Chelsea

Kepa - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Palmieri - Kanté, Jorginho, Kovacic (Barkley 76) - Pedro (Willian 71), Giroud, Hazard (Zappacosta 89)

Kispad

Caballero, Cumming, Alonso, Barkley, Higauín, Zappacosta, Willian, Cahill, Ampadu, Gallagher, McEchran

Arsenal

Cech - Papatathopoulos, Koscielny, Monreal (Guendouzi 66) - Maitland-Niles, Torreira (Iwobi 67), Xhaka, Kolasinac - Özil (Willock 77) - Lacazette, Aubameyang

Kispad

Leno, Iliev, Elneny, Lichtsteiner, Iwobi, Mustafi, Welbeck, Jenkinson, Guendouzi, Nketiah, Willock, Saka

Az Európa Liga döntő góljai

Az első félidőben nem született gól, de nem kellett sokat várni a másodikban, a 49. percben Palmier balról tekert a tizenegyes pontra, ahol Giroud előre vetődve fejelt a kapuba. (1-0)

Giroud ezzel megszerezte 11. gólját az Európa Liga idényben és a francia csatár lett a sorozat gólkirálya.

A 60. percben úgy tűnt, hogy az Arsenal megindulhat, de még a saját térfelükön elveszítették a labdát, Hazard felszedte, leadta Kovacicnak, majd mire felért a bal oldalon, visszakapta. Betette középre Pedrónak, aki körülbelül ugyanonnan lőtt a kapu bal oldalába, mint ahonnan Giroud fejelte a gólját. (2-0)

A 65. percben Hazard büntetőből volt eredményes. Giroud-t döntötte fel Maitland-Niles, Hazard pedig a kapu jobb oldalába lőtte tizenegyesből a labdát. (3-0)

A 69. percben úgy tűnt, hogy az Arsenal ezt a lehetőségét is elpuskázza, de egy rövid felszabadítás után, Iwobi húsz méterről zúdított a jobb felsőbe (3-1)

A 72. percben Hazard és Giroud játszott át három védőt, Hazard passzolt a tizenhatosra érő Giroud elé, aki visszaemelte a labdát, Hazard pedig hat méterről, kapásból a bal alsóba lőtt (4-1)