Musa duplájával nyert Nigéria Izland ellen 2-0-ra

Musa gólöröm
A nigériai Ahmed Musa, miután berúgta második gólját a Nigéria - Izland mérkőzésen, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában Volgográdban 2018. június 22-én. (MTI/EPA/Zurab Kurcikidze)

Musa két technikás megmozdulása győzelmet ért Nigériának, Izland még büntetőt is hibázott

Az első félidőben Nigéria tartotta a labdát, de Izland jutott helyzetekig, a második elején viszont gyorsan villant Musa és ekkor már Izlandnak támadnia kellett, a vége kétgólos nigériai siker lett.

A 49. percben Musa vette át a jobbról érkező labdát és bombázott hét méterről a kapuba (1-0)

A gól után felélénkült a játék, Izlandnak is volt helyzete, de kapufáig Nigéria jutott.

A 75. percben egy előrevágott labdára indult meg Musa és a szólója végén a kapuba lőtt (2-0)

A hajrában, a 83. percben, videóbírózás után ítélt büntetőt a játékvezető, Gylfi Sigurdsson három lépésből futott csak neki, ami többnyire nem sül el jól, most is ez történt, nagyon a bal felsőbe akart tekerni, de fölé ment.

Így maradt a kétgólos nigériai előny, a hatperces ráadás sem hozott gólt, így Nigéria megelőzte a csoportban Argentínát, vagyis nagy izgalmakat fog tartogatni a záró forduló a D-csoportban.

VILÁGBAJNOKSÁG, D-CSOPORT

2018.06.22., Péntek 17:00

Volgográd, Volgográd Aréna, 40 904 néző

játékvezető: Matthew Conger (új-zélandi)

NIGÉRIA - IZLAND 2-0
gólszerző: Ahmed Musa 49, 75

Nigéria:

Francis Uzoho - Kenneth Omeruo, William Ekong, Leon Balogun - Victor Moses, Oghenekaro Etebo (Alex Iwobi, 90.), John Obi Mikel, Onyinye Ndidi, Brian Idowu (Tyronne Ebuehi, a szünetben) - Ahmed Musa, Kelechi Iheanacho (Odion Ighalo, 85.)