Könnyed belga siker Panama ellen

Lukaku gólöröm
A belga Romelu Lukaku (j) az első gólt szerző Dries Mertensszel, miután befejelte csapata második gólját a Belgium - Panama mérkőzésen az oroszországi vb-n 2018. június 18-án. (MTI/EPA/Friedemann Vogel)

A belgák nehezen indultak be, de végül megtörték a szervezett panamai védelmet és sima győzelem lett a vége

A belgáknak meg van az első győzelme az első mérkőzésen, vagyis nem nyomta agyon őket az esélyesség terhe. Mertens gyönyörű gólja után jött Lukaku duplája.

A belgák a 47. percben szerezték meg a vezetést, a panamai védők nem tudtak menteni, a labda Mertens elé került, aki a hosszúba bombázott (1-0)

A 69. percben De Bruyne tekert az ötösre, Lukaku fejelt közelről a kapuba. (2-0)

A 75. percben gyors kontra végén Hazard indította Lukakut, aki a kivetődő kapus felett a hálóba emelt. (3-0)