A 90. percben lőtt góllal nyert a Ferencváros a Honvéd otthonában. Öt gólt hozott a fővárosi rangadó
| 2014-11-07 19:00 | HONVÉD Youla 28 (11-es), 55 (11-es) |
2-3 | FERENCVÁROS Böde 47 Lauth 48 Lamah 90 (11-es) piros: Alcibiade 89 |
Az első félidőben a Honvéd akarata érvényesült, de nem csak a játék képe alapján volt ez így, hanem a vezetést is a hazaiak szerezték meg. Lauth ért kézzel a labdába a tizenhatoson belül, Youla meg magabiztosan a kapuba vágta a labdát a jogosan megítélt büntetőből.
A szünet után viszont ritka gyorsan fordította a Fradi. A 47. percben Mateos fejelte keresztbe a labdát, Böde a gólvonalról térddel a kapuba segítette azt. Majd a következő percben Lamah adott a jobb oldalon nagyszerű labdát Lauthnak, a német csatár meg fordulatból lőtt laposan a hosszú, jobb alsóba.
A Honvéd nem omlott össze a két bekapott gól után, sőt sikerült egyenlíteni is. Godoy esett el Cukic közelében a tizenhatoson belül. A büntetőt megint Youla lőtte, a labda a bal felsőben kötött ki, Dibusz érezte az irányt, de nem érhette el a labdát.
A hajrában látható volt, hogy a hazai csapat mindent megpróbál a győzelemért, de végül egy újabb bekapott gól lett a vége. Böde forgatta be védőjét, Alcibiade fogta a vendégek támadóját, aki jó érzékkel el is esett a tizenhatoson belül. A büntetőt meg Lamah értékesítette, a félidőben csereként pályára lépő szélső a bal alsóba lőtte a labdát.
A lefújás után kicsit paprikás volt a hangulat a játékosok között, de a Fradi örülhetett a pontoknak és mehet jobb hangulatban a válogatott mérkőzés miatti kisebb szünetre.