A brazilok jól kezdtek, de aztán a németek elképesztő hatékonysággal használták ki a helyzeteket.
| ELŐDÖNTŐ | |||
| 2014.07.08., 22:00 BELO HORIZONTE | BRAZÍLIA Oscar 90 |
1-7 | NÉMETORSZÁG Müller 11 Klose 23 Kroos 24, 25 Khedira 29 Schürrle 69, 79 |
A németek óriási sikert aratott a brazilok ellen, a brazil válogatott történelmi vereséget szenvedett világbajnokságon.
A 11. percben Müller szerzett vezetést, egy szögletből beívelt labdát belsőzött César mellett a kapuba.
A 23. percben jött Klose, aki elsőre még hibázott, de a kipattanót már a bal alsóba lőtte és ezzel a világbajnokságok során Klose a legeredményesebb játékosa a 16 góljával.
Egy perccel később Kroos előbb a tizenhatosról bombázott a jobb alsóba, majd újabb egy perccel később megint Kroos lőtt a hálóba.
A 29. percben az addig is jól focizó Khedira is meglőtte a maga gólját. Durva de fél óra után öt góllal vezettek a németek.
A második félidőben próbálkoztak a brazilok, Neuer több nagy védéssel tartotta értintetlenül a hálóját, majd beállt Schürrle és két góllal járult hozzá az elsöprő német sikerhez. A 69. percben Lahm passzából lőtt a bal alsóba, majd a 79. percben Müller hozta helyzetbe Schürrlét, aki éles szögből lőtte ki a rövid felsőt, még a kapufa is besegített a gólba. Újabb tíz perccel később Özil is lőhetett volna egy gólt, de nem találta el a kaput.
A brazilok végül legalább a szépítő gólt megszerezték Oscar révén, aki a leshatárról lépett ki, majd szép cselek után lőtt a hálóba. Neuer érthetően volt dühös, szerette volna kapott gól nélkül lehozni a mérkőzést.
Nem volt Neymar, nem volt Thiago Silva, de azért a brazil válogatottnak még a két alapembere nélkül is illett volna egy kicsit szorosabb eredményt elérnie. A németeknek meg minden összejött, külön elismerés Klosénak a történelmi gólja miatt.