Az olasz foci mélyrepülése tovább folytatódik

A Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába csak egy olasz klub tudott eljutni. A németek nagyon elléptek az olaszoktól.

 

 

Az olasz focit természetesen nem kell temetni, hiszen az utóbbi évben elindultak felfelé a klubjaik, de azért messze még az az idő, amikor újra négy csapatot küldhetnek a Bajnokok Ligájába az olaszok.

 

Az ok igen egyszerű... az angoloknál és a németeknél mind a négy csapat továbbjutott a legjobb tizenhat közé, a spanyoloknál három, míg az olaszoknál csak egy. Vagyis csak egy csapat gyűjtheti a pontokat az országnak a BL-ben.

Ez az egy csapat a bajnokságban szenvedő Milan. A milánói klub rutinja, meg talán egy kis szerencse is kellett a csoport második helyéért, de egy továbbjutást nem kell megmagyarázni.

A Juventus menetel a bajnokságban, de a BL-ben elbukták a második helyet. A Galatasaray egy majd még sokat vitatott mérkőzésen, pocsék pályán és időjárási körülmények közepette ejtette ki a Juventust a BL-ből. De a lényeg az, hogy a Juventus csak az Európa Ligában játszhat tovább.

A Napoli is nagyon megerősödött a nyáron, de a Bajnokok Ligájában nem volt szerencséjük, bekerültek a halálcsoportba, ahol a Dortmund, az Arsenal és a Napoli is 12 pontot gyűjtött össze, de az egymás közötti eredményeknek köszönhetően végül az olaszoknak maradt a harmadik hely. Amúgy egy gólon múlt a dolog... tehát mondhatni nagyon peches volt a Nápoly.

Rafa Benítez legénysége is az Európa Ligában folytathatja.

Amiért nem érdemes temetni az olasz focit éppen ez a lehetőség... a Juventus és a Napoli is az EL-ben még gyűjtheti a pontokat Olaszország számára, vagyis talán nem nő olyan nagy mértékben a németekhez képest a távolság. A Napoli és a Juventus, ha komolyan veszi az Európa Ligát, akkor akár meg is nyerheti a kupát. Egy EL győzelem nem mutat rosszul a vitrinben...

De az olasz csoportot erősítheti majd még az egyenes kieséses szakaszban a Fiorentina és a Lazio is.

Koefficiens pontok országonként A 2013/14-es idényben eddig szerzett pontok
Spanyolország: 87.855 13.142
Anglia: 82.855 14.071
Németország: 79.212 12.285
Olaszország: 62.605 9.833
(Magyarország: 11.625) 0.875

 

Az olasz csapatok általában nem veszik komolyan az EL-t, ennek is köszönhetően sok koefficiens pontot buktak az évek során, míg a németek szépen gyűjtögettek... most az olaszok is belekezdhetnek a pontok gyűjtögetésébe, ha komolyan veszik a kicsit lesajnált Európa Ligát... (abba meg nem érdemes most belemenni, hogy a német foci körül kialakult helyzet mennyivel rendezettebb, mint az olasz...)

Azért várhatóan évekre bebetonozódott az a helyzet, ami szerint a spanyol-angol-német hármas küldhet négy csapatot a Bajnokok Ligájába. Az olaszoknak évek kemény munkája lesz, míg előre tudnak lépni a negyedik helyről, ami már csak három BL helyet ér. Azt látni, hogy a Juventus és a Napoli anyagilag is erős, a Roma és a Fiorentina is alakul. Az Internél új tulajdonos érkezett, a Milan meg talán túléli nagyobb égés nélkül az idényt, bár várhatóan a következő idényben csak a tv-n nézhetik a BL-t.

Az olasz bajnokságban tehát van mocorgás, de viszonylag jól kialakult rendszerekkel kell felvenniük a harcot. A Premier League a következő években a tévés pénzek miatt tovább erősödhet, a spanyoloknál az Atletico-Barcelona-Real Madrid hármas nagyon erősnek tűnik, a németek meg elképesztően hatékonyak, ott a Bayern és mögötte a pénz, valamint Európa egyik legjobb utánpótlás rendszere is repíti a csapataikat előre.