A Lombard Pápa a hajrában szerzett két góllal mentett pontot a Loki otthonában
| DEBRECEN Struhar 6 (öngól) Sidibe 62 (11-es) |
2:2 | LOMBARD PÁPA Kenesei 88 Orosz 90+3 |
A Debrecen már a hatodik percben megszerezte a vezetést, Struhar ért bele szerencsétlenül a labdába, ami Szűcsöt megzavarva kötött ki a saját kapujában.
A Debrecen úgy kezdte, ahogy a szurkolói elvárják tőle, a folytatás összességében elmaradt, annak ellenére is, hogy egy jogos büntetőt értékesített Sidibe és már kettőre növelte az előnyt.
A hajrában viszont villant előbb Kenesei, majd Orosz is, mind a ketten csereként léptek pályára és sokat tettek hozzá csapatuk játékához. Kenesei a 400. NB1-es mérkőzésén lépett pályára és a tizenhatos bal oldalán betörve lőtt a kapuba.
A hajrában majdnem elrontotta a támadást a Pápa, de végül a tizenhatoson belül sikerült visszagurítani a labdát Orosz elé, aki két védő között lőtt a kapu bal oldalába. A játékvezető két perc hosszabbítást jelzett, a gól meg éppen akkor született, amikor átléptünk a 93. percbe.