Vérteszteket is végeznek majd a bundesliga új szezonjában

Vértesztek is lesznek a doppingellenőrzések során

 

 

Frankfurt, 2013. augusztus 8., csütörtök (MTI/AP) - A német labdarúgó-bajnokság pénteken induló új szezonjában bevezetik a vérteszteket a doppingellenőrzéseknél.

 

A német szövetség annak ellenére döntött a rendszer szigorítása mellett, hogy korábban nem volt jele annak, hogy tiltott szereket használnának a futballisták. A liga ügyvezető igazgatója, Andreas Rettig a döntéssel kapcsolatban jelezte, annak semmi köze nincs ahhoz a tanulmányhoz, amelyet hétfőn hoztak nyilvánosságra, s amely az egykori NSZK-ban működő rendszerszerű doppingolást tárta fel.

A kutatások szerint már a magyar Aranycsapatot legyőző nyugatnémet válogatott sikerében is lehetett szerepe teljesítményfokozó szernek az 1954-es labdarúgó-világbajnokság döntőjében, sőt, az 1966-os vb-n ezüstérmes Nationalelfből három játékos is efedrint használt.

A vértesztek bevezetésének pontos dátuma nincs meg, most csak annyi biztos, hogy az első fordulókban ilyen vizsgálatokra még nem kerül sor.

A liga jelenleg a Német Doppingellenes Ügynökséggel (NADA) tárgyal az ügyben.