A Bajnokok Ligája jegyében rotálnak a hétvégén az edzők

Érdekes hétvégi fordulóra készülhetünk, hiszen a jövő héten folytatódik a Bajnokok Ligája. Aki teheti, biztosan pihenteti a legmeghatározóbb játékosait a bajnokságban, már amennyire teheti.

 

 

Sir Alex Ferguson már kiemelte, hogy két különböző csapat fog játszani a vasárnapi Everton elleni találkozón, míg a Real Madrid ellen is egy másik kezdő tizenegy lép pályára. A skót mester lényegében az összes érintett edző nevében is beszélt, bízik a keretében, akik azért vannak ott a csapatban, mert mind jó játékos, akike bármikor számíthat. Az ilyen sűrű program során meg pláne lényeges a bő keret.

 

Most kedden és szerdán négy mérkőzést rendeznek, vagyis nyolc csapat lesz érintett és mind a nyolc életében kiemelten fontos a bajnokok ligája szereplés. Február 12-én a Celtic – Juventus és a Valencia – PSG mérkőzéseket rendezik, míg szerdán jön a Real Madrid – Manchester United és a Shakhtar Donetsk – Borussia Dortmund találkozók.

Ezeknél a csapatoknál a hétvégén, különösen érvényes lesz a rotálás, vagyis az eddig kevesebb játéklehetőséget kapó labdarúgók is pályára lépnek. Azt, hogy melyik módot alkalmazzák az edzők, majd meglátjuk. Biztos lesz olyan játékos, aki egyáltalán nem fog játszani, de lesz olyan kulcsjátékos, aki azért kap 20-30 percet az edzőjétől, mert valamennyire játékban kell maradnia.

Az edzők többsége nem örült a hétközi válogatott mérkőzésnek sem, mert pihentetni akarná a játékosokat, de Ferguson ezzel kapcsolatban diplomatikusan nyilatkozott. Örült annak, hogy Rooney és Smalling is végig játszotta a brazilok elleni győztes mérkőzést, mivel játékra van szüksége mind a két manchesterinek.

A Manchester United az Evertonnal játszik a hétvégén, a Juventus a Fiorentina ellen, a Real Madrid a Sevilla ellen, a Dortmund a Hamburg ellen mérkőzik. Vagyis a nagyok közül egyiknek sem lesz egyszerű dolga. A Valencia a Celta ellen játszik szombaton, a Celtic az Inverness otthonában lép pályára. A Shakhtar csak a Dormtundra készül, mivel szünetel az ukrán bajnokság, míg a PSG pénteken játszott és nyertek is a Bastia ellen.

Carlo Ancelotti, a PSG mestere, pihentette Ibrahimovicot, a svéd csatár csak a 66. percben lépett pályára, pedig ekkor már vezetett a párizsi csapat. Lavezzi a 75. percben érkezett Lucas Moura helyére, vagyis az egyik alapember váltotta a másikat. Pastore meg 72 percet kapott. Olyan játékosokról beszélünk, akiknek meghatározó dolguk lesz majd a Valencia ellen is, míg a Bastia elleni győzelemből vagy góllal, vagy gólpasszal vették ki a részüket.