Tito Vilanova edzői kinevezésétől sokan tartottak, de egyelőre nem kell csalódniuk a Barcelonáért szurkolóknak, a katalán klub új rekordot döntött.
A Tito Vilanova vezette Barcelona új rekordot döntött, az Athletic Bilbao elleni látványos győzelemmel most már egyedüliként viseli a bajnokságot legjobban kezdő csapat címét a La Liga történelmében.
Az előző fordulóban utolérték a Real Madridot, de a 14. fordulóban most már egyedüliként vezetik a listát, ráadásul ezzel természetesen a Vilanova klubrekordot is elért a csapattal.
A spanyol bajnokságban eddig még nem volt egy olyan csapat sem, hogy 14 fordulóból tizenhármat megnyerjen és csak egyszer döntetlenezzen, így összegyűjtöttek már 40 pontot.
Ráadásul a gólszerzéssel sincs gondja a Barcelonának, már 48 találatnál járnak és csak 16-ot kaptak.
Messi meg egy lépésnyire került Gerd Müller rekordjától, így még az argentin is új rekordot állíthat be.
Közben Tito Vilanova szerény tudott maradni, jelzi, hogy nem érdemes összehasonlítani a Guardiola féle Barcelonát az övével, Guardiola alatt fantasztikusat fejlődtek a játékrendszerben, valamint rengeteg címet elhódítottak. Vilanova annak örül, hogy képes fenntartani a játékosokban a győzelmi vágyat és biztos benne, hogy idén is esélyük lesz trófeákat gyűjteni.