Coulibaly és Szakály góljaival nyert a Debrecen, a Fradi meglepte az éllovast, de végül a rutin győzelmet ért.
Az éllovas Debrecen a téli szünet után rögtön nehéz mérkőzésre készülhetett, hiszen a jelentősen átalakuló Ferencváros otthonából kellett elhoznia a három pontot. A Fradi jól játszott, de a Loki Szakály gyönyörű tekerésének köszönhetően elvitte a három pontot.
A csapatok rögtön egymásnak estek, így végig izgalmas támadó focit láthattunk. Az első gólra ennek ellenére a 42. percig kellett várni... ekkor a Ferencváros beszorult a kapuja elé, végül egy szöglet utáni kavarodásnál Coulibaly eszmélt a leggyorsabban és kotorta be közelről a labdát.
A szünetre debreceni előnnyel mentek a pihenőre a csapatok, de nem tartott sokáig az előny, az 54. percben Klein révén egyenlített a Ferencváros. A hazaiak egy szöglet után tudtak egyenlíteni, Klein közelről juttatta be a hálóba a labdát.
A Ferencváros nem állt le, a hazaiak a győzelemért hajtottak, de egy kontra végén a jobbról belőtt labda elment az összes hazai védő előtt, majd Szakály egy gyönyörű csel után laposan tekert a bal alsóba!
Nyert a Loki, vagyis ebben a bajnokságban még mindig veretlen a DVSC!
|
OTP Bank Liga, 18. forduló Ferencváros - DVSC-TEVA 1-2 Ferencváros: Kunsági - Balog, Klein, Junior - Rósa (Beliczky, 65.), Busai, Otten, Hakola (Lisztes, 58.), Kulcsár (Zsivoczky, 83.) - Pölöskey, Somalia Debrecen: Novakovic - Nagy Z. (Bernáth, 68.), Simac, Mészáros, Korhut - Szakály P., Varga, Bouadla, Bódi (Rezes, 77.) - Coulibaly, Kulcsár T. (Máté P., 85.) |