A kínai klubtulajdonosok egyre nagyobb nevekről álmodoznak, Anelka után további idős, de még focizni akaró labdarugókra vár mesés fizetés.
Kína lassan a világ egyik leggazdagabb országa lesz, persze itt is óriási különbségek vannak az elit és a "sima, földi halandók" között, de az élklubok tulajdonosainál a pénz nem számít.
Az utóbbi hetekben felröppent pletykák szerint nem csak Anelka lehet az egyetlen top játékos a kínai bajnokságban, hanem a francia csatárt követheti Guti, Drogba, Amauri, vagy Michel Salgado is.
Csak egy példa a lehetőségekre... Drogbának 400 ezer fontos fizetést kínáltak egy hétre Kínában... az más kérdés, hogy Drogba egyelőre még maradna Londonban, de azért egyre több olyan játékos kerülhet Kínába, aki korábban az arab olaj által meggazdagodott kluboknál vezethetett volna le, vagy az MLS-ben... Kína igenis meríthet közülük.
A legfrissebb hír szerint Michel Salgado, a Real Madrid, az utóbbi években meg a Blackburn védője köthet ki Kínában... a 36 éves spanyol védőért állítólag négy kínai klub is versenyez, vagyis Katar és Amerika helyett elképzelhető, hogy Kína lesz a befutó.