Akassou kiállítása miatt egy félidőnyit emberhátrányban játszott a Honvéd, ennek ellenére a pontszerzés is reális lett volna a Paks ellen, de a vendégek Vayer duplájával és vezérletével elvitték a három pontot a fővárosból.
Torghelle Sándor visszatérése miatt különösen érdekes mérkőzésre készülhettek a felek, a magyar válogatott csatár jól is játszott, gólt is szerzett, míg a Paks a pontokért jött, a célfoci végülis eredményes volt a vendégek számára.
A mérkőzés Honvéd helyzetekkel és elmaradt büntetőkkel indult, a hazaiak akár két tizenegyes miatt is moroghatnak, egyet legalább be lehetett volna fújni, akkor biztosan máshogy alakult volna a mérkőzés, de az is tény, hogy Vayer egy óriási helyzetet kihagyott az elején.
Az első gólig a 43. percig kellett várni, ekkor Böde gyönyörű kapáslövéssel bombázott a léc alá és szerzett vezetést a Paksnak, ráadásul a félidő végén még Akassou megkapta második sárgáját is...
A második félidőre az emberhátrány ellenére sem adta fel a pontszerzés lehetőségét a Honvéd, sőt, a három pontért küzdött Supka Attila legénysége. Botis egy szögletből érkező labdát fejelt a hálóba a 62. percben és egyenlített a Honvéd.
Ekkor jöttek újra a vendégek és Vayer kicsit szerencsés gólja, amire szinte rögtön válaszolt Torghelle, a rá jellemző erőszakossággal fordult le védőjéről és lőtt a kapuba.
A Honvédot annyira elkapta a győzelem szele, hogy hátul megint figyelmetlenek voltak a hazaiak és Vayer tökéletesen helyezett lövésével megszerezte a három pontot a Paks.
|
OTP Bank Liga, 11. forduló Budapest Honvéd: Kemenes - Lovric, Botis, Debreceni, Novák A. - Abass (Hidi, a szünetben), Akassou, Németh N. (Ivancsics, 57.), Tchami (Diaby, 70.) - Danilo, Torghelle MVM Paks: Csernyánszki - Heffler T., Gévay (Szatmári, 74.), Éger, Csehi T. - Bartha (Magasföldi, 60.), Sifter, Böde, Sipeki, Vayer - Hrepka (Kiss T., 83.) |