Királyt, Gerát és Szalait is megfigyelte a szakmai stáb!

A magyar válogatott szakmai stábjának tagjai hétvégén külföldön jártak, és néhány légiósunk teljesítményét nézték meg klubcsapataikban.

 

Kenyeres Imre a Fulham bajnokiján gyűjtött információkat Gera Zoltánról, míg Csábi József és Bazsánt József technikai igazgató Király Gábor és Szalai Ádám játékát figyelhették meg Németországban - olvasható az mlsz.hu-n

Egervári Sándor szövetségi kapitány szombaton az Ipswich soros mérkőzését tekintette meg Angliában, vasárnap pedig a Racing Genk - Anderlecht belga bajnokin figyelte meg Juhász Roland, illetve Tőzsér Dániel játékát. Utóbbi összecsapáson vele volt segítője, Kenyeres Imre is, aki előző nap Londonban járt, és a 2-0-ás végeredményt hozó Fulham - Wigan találkozót nézte meg.

- A Fulham meggyőző játékkal győzött, Gera Zoltán magabiztosan látta el feladatát: veszélyesen játszott, és jelentős mezőnymunkát végzett, végig meghatározó tagja volt együttesének. Picit más szerepkörben játszott, mint amiben a válogatottban szokott, négy-négy-kettes felállásban jobb oldali középpályás volt, de nem a vonal mellett játszó klasszikus szélsőként szerepelt, hanem befelé mozogva, játékszervezői feladatokat látott el. Igen hasznosan futballozott, gyakorta jelentett veszélyt a kapura, gólhelyzetei is voltak, fontos szerepe volt abban, hogy a Fulham magabiztosan nyerte meg a találkozót - összegezte tapasztalatait Kenyeres Imre.



A szövetségi kapitány másik segítője, Csábi József, valamint Bazsánt József technikai igazgató Németországba látogattak, ahol szombaton a 4-2-es vendég sikert hozó Karlsruhe - 1860 München másodosztályú bajnokit, vasárnap pedig a Mainz - Dortmund (0-2) Bundesliga-rangadót nézték meg.



- Egy nagyon jó hangulatú másodosztályú mérkőzést láttunk, a találkozó egyik érdekessége volt, hogy sokkal többet nyújtottak a csapatok, mint amit vártam, elsősorban a müncheniek játéka okozott pozitív meglepetést - mesélte Csábi József a látottakról. - Király Gábor együttese kezdeményező, kreatív, a játékot jól felépítő futballt mutatott be, míg a hazaiak kapkodóbbak voltak, és a két gárda közti különbség az eredményben is megmutatkozott. Gábor magabiztosan védett, és még gólpasszt is adott, egy gyors kirúgása után született a müncheniek egyik találata. A mérkőzés után átmentünk Mainzba, és már szombat este találkoztunk és elbeszélgettünk Szalai Ádámmal.

Másnap megnéztük a Mainz-Dortmund találkozót, ami igazi rangadó volt, a tabella első két helyezettje játszott egymás ellen. Erről a mérkőzésről is elmondható, hogy a jobbik csapat nyert, a Dortmund nagyobb játékerőt képvisel a Mainznál, a hazaiak eddig erőn felül teljesítettek a bajnokságban. Szalai Ádám nagyon sokat dolgozott a mérkőzésen, kivette a részét a védekezésből is, de ezúttal nem játszott annyira hatékonyan, mint korábban. A második félidőben nyújtott jobb teljesítményt, kiharcolt egy büntetőt is, ami azonban kimaradt. Úgy vélem, ha elkerülik a sérülések, a jövőben még meghatározóbb tagja lehet csapatának. Igyekeztünk minél több információt beszerezni a két nap alatt, a helyszínen ugyanis jóval pontosabb képet lehet kapni a futballistákról, mint ha televízióban látnánk őket. Szintén hasznos volt, hogy személyesen találkozhattunk velük, de sikerült beszélni például Szalai edzőjével is, így összességében elmondható, hogy fontos tapasztalatokkal gazdagodva tértünk haza.