Ferencváros győzelemmel kezdődött a 2010/11-es szezon!
FTC - PAKS 2:1
Heinz 10, Szabó 33 (öngól) ill., Bartha 8
FERENCVÁROS - PRUKNER LÁSZLÓ
Ranilovic - Stockley, Tutoric, Csizmadia, Junior - Maróti, Andrezinho Da Silva (Abdi 73.), Stanic, Tóth B. (Kulcsár 81) - Rósa, Heinz
PAKS - KIS KÁROLY
Kovács - Sifter, Szabó, Fiola, Csehi - Bartha, Heffler, Sipeki (Palásthy 84), Lisztes (Kiss T. 69.) - Vayer, Montvai
A 2010/11-es szezon első gólját a Paks szerezte Bartha révén a 8. percben. A volt ferencvárosi játékos hat méterről fejelt a hálóba!
A Paks nem örülhetett sokáig, Heinz két perc múlva egyenlített... az első lövését még kivédte Kovács kapus, de középre ütötte a labdát, Heinz ezt már a léc alá bombázta!
A fordítás a 33. percben történt meg, Rósa tört be a tizenhatos bal oldalán, a beadása Szabó lábáról pattant be a hálóba, öngóllal szerzett vezetést a Ferencváros.
A Paks viszont két óriási helyzetet hagyott ki Montvai révén. Előbb egy baloldali beadást lőtt mellé két centiről, majd Ranilovic védte a paksi támadó fejesét.
A félidő alapján egy döntetlenen sem lepődnénk meg, de el kell ismerni, lehet drukkolni mind a két csapatnak, mert hajtanak a játékosok. Az összkép alapján a Ferencváros uralja a mérkőzést, de a Paks veszélyes kontráiban benne van az újabb gól.
A második félidőben már kisebb iramot, biztonságra törekvő játékot láthattunk. A Ferencváros próbált nem újabb gólt kapni, a Paks meg nem tudott igazi helyzetet kialakítani, így minden eldőlt már az első félidőben!
A bajnokságot az FTC győzelemmel, a Paks vereséggel kezdte!