Hiába lőtt hármat a magyar válogatott, az észtek otthon tartottak egy pontot

Észtország - Magyarország 3-3, Szalai
Észtország - Magyarország 3-3. A nagyot küzdő Szalai Ádám duplázni tudott a Nemzetek Ligája mérkőzésen. (fotó: mlsz.hu)

A magyar válogatottnak megint nem sikerült nyerni, most az észtek és a védekezés fogott ki rajtunk

Az észtek megtáltosodtak, és ki más ellen tehették ezt, mint a magyar válogatott ellen.

Az észtek szereztek vezetést a 20. percben, Anier adott be balról középre, Luts megelőzte Kádárt és közelről a kapuba lőtt.

A magyar válogatott gyorsan válaszolt, az ellenfél térfelén megszerzett labdából gyorsan visszatámadt a csapat és Nagy Dominik estében, tizenhat méterről a bal alsóba lőtt.

A második félidőben fordított a válogatott, szöglet után röviden szabadított fel az észt válogatott, Sallai azonnal visszafejelte a labdát, Szalai szépen átvette, ideje volt a forduláshoz is, majd közelről a kapuba lőtt. (54. perc 1-2)

Az észtek egyre többet támadtak, egyenlíteni akartak, így nem volt meglepetés, hogy gólt szereztek, itt a gól milyensége volt a meglepő. Pikk adott volna be balról, Pátkai csúszott a labdára, a lábáról pedig éles szögben felperdülve hullott a labda Gulácsi feje felett a hosszúba.

Sőt, az észtek fordítani is tudtak, egy megpattanó indításnál nem indult Kádár a labdára, Anier viszont igen és lőtt Gulácsi lábai között a kapuba. Kádár valószínűleg Gulácsira várt, vagy fordítva: a kapus várt a védőre, de mindegy is már, az észtek kihasználták az óriási bakit.

De nem adta fel a csapat, Kovács jobbról elvégzett szögletéből fejelt Szalai a kapu bal oldalába.

A hajrában mindent megpróbált a csapat a győzelemért, de végül az észtek kihúzták döntetlennel.

NEMZETEK LIGÁJA

C-LIGA

2018.10.15., Hétfő 20:45

Észtország - Magyarország 3-3

gólszerzők: Luts 20, Pátkai 71 (öngól), Anier 79 ill., Nagy Dominik 24, Szalai Ádám 54, 81