Finnek elleni vereséggel kezdte a Nemzetek Ligáját a magyar válogatott

A finnek gyors góllal nyerték a meccset, rengeteg helyzetet hagyott ki a magyar válogatott, a finnek pedig lőttek két kapufát

A magyar válogatott nem kezdte jól a Nemzetek Ligáját, de nagy kíváncsisággal várta mindenki a finnek elleni meccset, ugyanis Marco Rossinak öt napja volt együtt dolgozni a játékosaival az első mérkőzése előtt.

A magyarok rosszul kezdték a meccset, középpályán elveszített labdából indult meg a jobb oldalon a finn válogatott, Kádár nem tudott menteni, Pukki simán megverte és bevágta.

Két perccel később Soiri lövését védte Gulácsi, itt meccsben tartotta a magyar válogatottat.

Az első félidő többi részét a magyar válogatott uralta, helyzetek is voltak, de elkapkodták a lehetőségeket. Szalai jól osztogatta a labdákat, de a lövések rendre mellé mentek.

A második félidő elejét a finnek uralták, majd az 56. percben Kovács tökéletes labdáját vette át Szalai, egyedül fordulhatott kapura, de Hradecky védeni tudott.

A 66. percben Toivo szabadrúgásból lőtt egy óriási felső kapufát.

A 72. percben már Eppel is beállt, így Szalai nem volt annyira egyedül elől.

A 4-1-4-1-es felállásból átálltunk 3-5-2-re, szinte mindenki támadott a válogatottból, így kinyílt a csapat védekezése és Pukki lábában maradt egy újabb finn gól, a jobb kapufa védett Gulácsi helyett.

A vereség ellenére egész jó képet mutatott a válogatott, láttunk támadásokat, helyzeteket, de a hiányérzetet természetesen a vereség okozza. Gólt a finnek lőttek, a befejezéseknél pontosabbak voltak. 60-40 százalékban a magyar válogatott birtokolta a labdát, több helyzetet is kidolgoztak a játékosok, de a támadójáték pontatlan volt. A bal oldalon nem sok helyzetet tudtunk kidolgozni, itt Fiola és Sallai nem igazán érezték egymást. A pontrúgásaink veszélyesek voltak, több begyakorolt figurát is láthattunk. Pl. Lang lábában-fejében három gól maradt, Szalai is közelről hibázott, Stieber próbálkozott távolról, de nem talált kaput.

A kaput nem találták a játékosok, a görögök ellen jöhet a javítás, jöhet a három védős, vagy öt védős felállás már kezdésben is?