Argentína egyszer feállt a padlóról, de Mbappéra nem volt válaszuk

Mbappé gólöröm Argentína ellen
A francia Kylian Mbappé (b) Lucas Hernandezzel, miután berúgta csapata harmadik gólját a Franciaország - Argentína mérkőzésen, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében Kazanyban 2018. június 30-án. (MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko)

A franciák gólzáporos mérkőzésen verték az argentin válogatottat, és továbbjutottak a legjobb nyolc közé

(MTI) - Franciaország jutott elsőként negyeddöntőbe az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután 4-3-ra legyőzte Argentínát szombaton, Kazanyban.

13. perc: Mbappé sprintelt végig szinte az egész pályán, Rojo a büntetőterületen belül érte utol, és csak szabálytalanul tudta megállítani. A megítélt tizenegyest Griezmann gurította be majdnem a kapu közepébe (1-0).

41 perc: Di María 24 méterről, középről lőtte ki a bal felső sarkot (1-1).

48. perc: Messi lőtt kapura a tizenhatos vonaláról, a hosszú sarokba tartó labdába az ellépni igyekvő, teljesen egyedül álló Banega olyan szerencsésen ért bele, hogy az a rövid alsó sarokban kötött ki (1-2).

57. perc: Matuidi indította el Hernandezt a bal oldalon, a hátvéd centerezését Otamendi röviden fejelte ki, a túloldalon érkező Pavard 17 méterről csodálatos mozdulattal lőtte be a felpattanó labdát a hosszú felső sarokba (2-2).

63. perc: Ezúttal Pogba indította Hernandezt, aki laposan adott középre, Matuidi kísérletét blokkolták a védők, a lepattanó labdát Mbappé az ötös sarkáról lőtte laposan a kapuba (3-2).

68. perc: Lloris, Kanté, Griezmann, Matuidi, Giroud, Mbappé volt a labda útja a francia kapu előterétől az ellenfél tizenhatosáig, s a Paris Saint-Germain 19 éves támadója a kimozgó Armani mellett 11 méterről a hosszú sarokba gurított (4-2).

93. perc: Messi tizenhatoson belülre beívelt labdáját a csereként beállt Agüero csúsztatta hét méterről a jobb sarokba (4-3).

VILÁGBAJNOKSÁG, NYOLCADDÖNTŐ

2018.06.30., Szombat 16:00

Kazany, 42 873 néző

játékvezető: Alireza Faghani (iráni)

FRANCIAORSZÁG - ARGENTÍNA 4-3
gólszerzők:
Griezmann (13. - tizenegyesből), Pavard (57.), Mbappé (63., 68.) illetve Di María (41.), Mercado (48.), Agüero (93.)

Franciaország

Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez - N'Golo Kanté, Paul Pogba - Kylian Mbappé (Florian Thauvin, 89.), Antoine Griezmann (Nabil Fekir, 83.), Blaise Matuidi (Corentin Tolisso, 75.) - Olivier Giroud

Argentína

Franco Armani - Gabriel Mercado, Nicolás Otamendi, Marcos Rojo (Federico Fazio, a szünetben), Nicolás Tagliafico - Enzo Pérez (Sergio Agüero, 66.), Javier Mascherano, Éver Banega - Cristian Pavón (Maximiliano Meza, 75.), Lionel Messi, Ángel Di María