Real Madrid - Liverpool 3-1 Zsinórban harmadszor Bajnokok Ligája győztes a Real Madrid

Elképesztő gólokat és potyákat láthattunk a Bajnokok Ligája döntőjében, amiben Benzema és Bale volt a hős, Karius potyáit sosem felejti a kapus, Salah sérülése meghatározta a Liverpool döntőjét. Zidane vezetésével, harmadik alkalommal nyeri a Bajnokok Ligáját a Real Madrid!

A Liverpool kezdte jobban a döntőt, Navasnak több bravúrra is szüksége volt, de a sérülések is meghatározták az első félidőt és a mérkőzés végkimenetelét is nagyban befolyásolták.

A 25. percben Sergio Ramso és Salah fogta egymás karját, a kézfogóból Salah jött ki rosszabbul, mikor a földre kerültek, az egyiptomi gólzsák nem tudta tompítani az esést, a válla annyira megsérült, hogy néhány perccel később le is kellett cserélni.

A 36. percben Carvajal mentés közben sérült meg. A jobb oldali védő sírva jött le a pályáról, mint korábban Salah is.

Salah sérülése előtt több támadást vezetett a Liverpool, a sérülése után ugyan volt egy gólja a Liverpoolnak, de a Real Madrid uralta már a mérkőzést.

A második félidő elején volt egy Isco felső kapufa, majd jött az 51. perc, mikor Karius előbb még jól mozdult ki a labdára, hiszen megszerezte azt, majd ki akart gurítani jobbra, de Benzema érkezett és Karius éppen a lábára dobta a labdát, ami a kapu jobb oldalában kötött ki.

Az 55. percben a szögletből betekert labdát fejelte le Lovren, Mané Navast megelőzve lőtt a kapuba. Ekkor visszajöttek a liverpooli remények, de nem sokáig tartott, mert jöttek Bale percei.

A 61. percben lépett pályára Bale Isco helyére, ez is megmutatta a Real Madrid erejét, hiszen egy klasszis érkezhetett csereként a pályára, míg a Liverpoolnál a sérülések miatt sem volt már minőségi cseréje Kloppnak.

Bale három perccel később a Bajnokok Ligája történelmének talán legszebb gólját szerezte, Marcelo tekert balról középre, Bale pedig tizennégy méterről ollózott a jobb felsőbe.

A 83. percben Bale gondolt egyet és harminc méterről kapura lőtt, a középre tartó lövést óriási meglepetésre Karius a saját kapujába ütötte.

A Real Madrid ünnepelhetett a lefújás után, ez volt a 13. Bajnokok Ligája győzelme a spanyol klubnak.