Kettős győzelemmel jutott tovább a Real Madrid a PSG ellen

A Real Madrid esélyt sem adott a továbbjutásra a PSG-nek, Cristiano Ronaldo megint gólt szerzett a BL-ben

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntő csúcspárharcát kettős győzelemmel nyert a Real Madrid a PSG ellen.

Az első mérkőzésen még ott volt Neymar a franciáknál, de így is nyerni tudott 3-1-re a Real Madrid, a visszavágóra nagy fogadkozott a párizsi csapat, de úgy látszik, Neymar nagyon hiányzott a csapatból.

A PSG nem tudott semmilyen váratlant húzni, az első félidőben nem is láttunk sok helyzetet, bár azért Areolának és Navasnak is résen kellett lennie.

A második félidő viszont több izgalmat tartogatott... bár nem sokáig, mivel az 51. percben Lucas Vázquez beadásából Cristiano Ronaldo fejelt a kapuba és ezzel el is dőlt a párharc.

Természetesen azért lehetett várni valamilyen feltámadást a hazaiaktól, ehelyett Verratti kidumált magának egy második sárgát is, a 66. percben mehetett zuhanyozni, emberhátrányból meg igen nehéz gólokkal megverni a Real Madridot.

Ennek ellenére a 71. percben szerencsés góllal egyenlített a PSG, egy pattogó labda találta meg Cavanit, akinek mozdulnia sem kellett, nem is tudott, annyira váratlanul érte őt is a labda, ami végül a térdéről pattant a hálóba.

Az egyenlítés kicsit felrázta a PSG-t, de nem sokáig, Casemiro megpattanó lövése utat talált a 80. percben Areola kapujába, innen már nem állhatott fel a hazai csapat. Már korábban is lőtt egy kapufát Asensio, majd Lucas lövése is a jobb kapufán csattant. A hajrában nagyobb különbség is lehetett volna a két csapat között, de a vendégek elönzőzték a helyzeteket, így maradt az 1-2 és a kettős győzelem.

Már csak az kérdés, hogy Unai Emery maradhat-e a PSG kispadján, vagy sem.

Az is szembetűnő volt, hogy igaz, a PSG-ből hiányzott Neymar, de a Real Madridban Kroos csak a 71. percben, Bale a 76. percben, Isco pedig a 82. percben lépett pályára, vagyis erős kispadja van a Real Madridnak úgy, hogy Modric ma nem kapott lehetőséget, nem kellett kockáztatnia Zidane-nak.