Bajnokok Ligája döntő: Juventus - Real Madrid 1-4

A Bajnokok Ligája döntőjében a Real Madrid sima győzelmet aratott a Juventus ellen

BAJNOKOK LIGÁJA DÖNTŐ

2017.06.03., SZOMBAT 20:45

Helyszín: The National Stadium, Cardiff (Wales)

Játékvezető: Felix Brych (német) (Mark Borsch, Stefan Lupp)

JUVENTUS - REAL MADRID 1-4
G.:
Mandzukic 27 ill., Cristiano Ronaldo 20, 64, Casemiro 61, Asensio 90
piros: Cuadrado 84 (két sárga)

Juventus:

Buffon - Barzagli (Cuadrado 66), Bonucci, Chiellini - Dani Alves, Pjanic (Marchisio 70), Khedira, Alex Sandro - Dybala (Lemina 78) - Higuaín, Mandzukic

Kispad: Neto, Benatia, Cuadrado, Marchisio, Lemina, Asamoah, Lichtsteiner

Edző: Massimiliano Allegri

Real Madrid:

Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos (Morata 89), Casemiro, Modric - Isco (Asensio 82), Benzema (Bale 77), Cristiano Ronaldo

Kispad: Casilla, Nacho, Bale, Kovacic, Asensio, Morata, Danilo

Edző: Zinadine Zidane

A mérkőzést a Juventus kezdte jobban, Higuaín közelről és távolról is veszélyeztetett, a negyedik percben Navas fogta a kapu jobb oldalába tartó lövést.

Aztán némi altatás után, a 20. percben a Real Madrid vezetett gyors kontrát. Cristiano Ronaldo kitette középről a jobb oldalán érkező Carvajalnak a labdát, a védő meg visszatette, Ronaldo meg a kapu jobb oldalába lőtt. A lapos labdába még Bonucci is beleért egy kicsit, amitől Buffonnak végképp nem volt esélye a hárításra. (0-1)

A 27. percben jött a Juventus válasza. A Higuaíntól érkező labdát ollózós mozdulattal lőtte a kapuba Mandzukic. Navas hiába vetődött, nem érte el a feje felett átszálló labdát. (1-1)

Az első félidőben nem született több gól.

A 61. percben előbb Kroos lövését még hárították a Juventus játékosai, de a lepattanót Casemiro szedte össze és lőtt 30 méterről a kapu jobb oldalába. A Juventusnak nem volt szerencséje, mivel a labda Khedira lábán megpattanva tekeredett be a jobb kapufa mellett a hálóba. (1-2)

A 64. percben lényegében eldőlt a döntő, Modric szaladt a tizenhatos jobb oldalán az alapvonalig és tette középre a labdát, amire Cristiano Ronaldo érkezett és közelről a hálóba lőtt. (1-3)

A 84. percben Cuadrado akaszkodott össze Ramosszal, a kolumbiai játékos talán törlesztett, de egy kicsit erősnek tűnt az újabb sárga és ezzel a kiállítás.

A végén még a csereként beálló Asensio is betalált, Marcelo szedte össze a labdát Cristiano Ronaldo szabadrúgása után és passzolt vissza Asensiónak, aki a kapu bal oldalába lőtt. (1-4)

A Real Madrid megvédte a címét a Bajnokok Ligájában! Amióta létezik a Bajnokok Ligája, azóta most történt először címvédés! (A BEK-ben természetesen korábban volt már rá példa)

Sat, 06/03/2017 - 10:01